last_mile_ostatnia_mila
Wróć

Ostatnia mila

Ostatni etap podróży pasażerów transportu zbiorowego – pomiędzy większym węzłem przesiadkowym aż do celu podróży. To np. trasa od przystanku autobusowego do domu lub do pracy.  

Problem tzw. połączenia ostatniej mili, czyli wypełnienia luki transportowej na ostatnim etapie podróży, często jest wyzwaniem dla zarządzających transportem. W przypadku transportu publicznego jest to o tyle istotne, że brak odpowiedniego połączenia komunikacyjnego na ostatniej mili zniechęca wiele osób do skorzystania z komunikacji zbiorowej w ogóle i jest przyczyną pokonania całej trasy, nie tylko jej ostatniego etapu. 

Są różne sposoby na połączenie ostatniej mili: tworzenie lokalnych połączeń autobusowych lub połączeń wahadłowych, mobilność współdzielona, np. sieć miejskich rowerów czy hulajnóg, rozwój infrastruktury rowerowej czy inwestycje w parkingi typu Park and Ride. 

Więcej o zjawisku ostatniej mili przeczytasz tutaj.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies

W celu prawidłowego świadczenia usług, Solaris Bus & Coach sp. z o.o. korzysta z informacji zamieszczanych na urządzeniach końcowych użytkowników (plików cookies).
Więcej informacji na ten temat znajduje się w naszej Polityce prywatności.