eCity
Technologia

Rozwiązania Solaris
E-mobility

01.

Rodzina bezemisyjnych autobusów Solaris

Zeroemisyjne autobusy, nie generujące hałasu i uciążliwych wibracji, w realny sposób przyczyniają się do zmiany środowiska miejskiego na lepsze. Tak jak różne są miasta i żyjący w nich ludzie, tak nie ma jednej odpowiedzi na wyzwania ekologicznego transportu publicznego. Wszystkie drogi „elektryczne” są słuszne – zarówno autobusy bateryjne, trolejbusy, jak i modele napędzanych wodorem.

02.

Elektryczny transport publiczny to przyszłość

Aby dokonać realnej, zielonej zmiany w transporcie publicznym, konieczne jest kompleksowe i systemowe wsparcie. Solaris jest aktywnym partnerem dla operatorów komunikacji miejskiej w procesie transformacji transportu na bezemisyjny. Pomagamy dopasować produkt idealny, w zależności od klimatu, specyfiki linii i jej obłożenia, a nawet ukształtowania terenu. Wraz z najnowocześniejszymi autobusami, oferta obejmuje zaawansowane studia wykonalności, budowę infrastruktury ładowania czy też autorski system zdalnego zarządzania elektryczną flotą.

03.

Aktywne systemy wsparcia

Aktywne systemy wsparcia (ADAS) pomagają kierowcy, wykonując niektóre czynności przed nim lub zamiast niego. Daje to prowadzącemu bezcenne sekundy na reakcję. W transporcie publicznym korzyści z nich odnoszą nie tylko kierowcy i pasażerowie – pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Systemy ADAS
WSPARCIE KIEROWCY - SYSTEMY ADAS
eCity
04.

Doświadczenie Solaris

Wierzymy, że nowoczesny transport publiczny jest fundamentem zrównoważonych miast, dlatego od początku naszej działalności inwestujemy znaczne środki w badania i rozwój jak najczystszych dla środowiska napędów i propagowanie czystego transportu publicznego. Autobusy elektryczne Solaris produkuje od ponad dekady. Dziś firma jest europejskim liderem e-mobilności, a ponad tysiąc wyprodukowanych e-busów realnie zmienia oblicze transportu publicznego w całej Europie.

Case study
04.

Solaris w liczbach

0
miast, w których jeżdżą elektryczne Solarisy
0
państw, w których jeżdżą elektryczne Solarisy
0 %
udział Solarisa w rynku e-busów
0
studiów wykonalności zrealizowanych w 2020 roku

Zobacz również

Nasze strony wykorzystują pliki cookies

W celu prawidłowego świadczenia usług, Solaris Bus & Coach sp. z o.o. korzysta z informacji zamieszczanych na urządzeniach końcowych użytkowników (plików cookies).
Więcej informacji na ten temat znajduje się w naszej Polityce prywatności.