

Rodzina bezemisyjnych autobusów Solaris
Zeroemisyjne autobusy, nie generujące hałasu i uciążliwych wibracji, w realny sposób przyczyniają się do zmiany środowiska miejskiego na lepsze. Tak jak różne są miasta i żyjący w nich ludzie, tak nie ma jednej odpowiedzi na wyzwania ekologicznego transportu publicznego. Wszystkie drogi „elektryczne” są słuszne – zarówno autobusy bateryjne, trolejbusy, jak i modele napędzanych wodorem.
Aktywne systemy wsparcia
Aktywne systemy wsparcia (ADAS) pomagają kierowcy, wykonując niektóre czynności przed nim lub zamiast niego. Daje to prowadzącemu bezcenne sekundy na reakcję. W transporcie publicznym korzyści z nich odnoszą nie tylko kierowcy i pasażerowie – pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.


Doświadczenie Solaris
Wierzymy, że nowoczesny transport publiczny jest fundamentem zrównoważonych miast, dlatego od początku naszej działalności inwestujemy znaczne środki w badania i rozwój jak najczystszych dla środowiska napędów i propagowanie czystego transportu publicznego. Autobusy elektryczne Solaris produkuje od ponad dekady. Dziś firma jest europejskim liderem e-mobilności, a ponad tysiąc wyprodukowanych e-busów realnie zmienia oblicze transportu publicznego w całej Europie.
Solaris w liczbach
Zobacz również
Wodór czy baterie?
W najbliższych latach każdy przewoźnik i każde miasto będą musiały zmierzyć się więc z wyzwaniem zielonej transformacji. Jednym z pierwszych pytań, jakie najprawdopodobniej pojawią się przy podejmowaniu decyzji, będzie: które z bezemisyjnych rozwiązań wybrać – wodór czy baterie?
Czy autobusy elektryczne są ekologiczne?
Liczba pojazdów z napędem bateryjnym rośnie. Trend ten widać także w świecie autobusów, których elektrycznych wersji rokrocznie przybywa. Pojawiają się głosy zwątpienia, czy na pewno autobusy elektryczne są ekologiczne.