System eSConnect

System eSConnect jest autorskim systemem monitoringu i zarządzania flotą, opracowanym przez firmę Solaris. Rozwiązanie umożliwia usprawnienie i wsparcie zdalnej diagnostyki autobusów, poprawę możliwości serwisowych oraz pozwala na analizę specjalistycznych danych, gromadzonych przez pojazdy marki Solaris.

Dzięki nowoczesnemu systemowi eSConnect, przewoźnik może optymalizować działanie swojej floty, zwiększając dostępność pojazdów, ograniczając czas przestoju autobusów i unikając niepotrzebnych powrotów pojazdów do zajezdni. W związku z tym, klient zyskuje również dodatkowy czas na przygotowanie warsztatu do wykonania napraw oraz ma możliwość analizowania danych historycznych, umożliwiających podniesienie sprawności operacyjnej. Ponadto rozwiązanie wspiera troskę o klimat, przyczyniając się do zmniejszenia emisji CO2, związanych z podróżami pracowników serwisu.

Zarządzanie danymi

Głównymi funkcjonalnościami, które zapewnia system eSConnect są:

  • szybkie wsparcie serwisowe,
  • generowanie statystyk i raportów,
  • dostęp do danych o pojeździe w czasie rzeczywistym,
  • monitorowanie aktualnych parametrów pracy pojazdu,
  • bieżąca lokalizacja i monitorowanie trasy poszczególnych pojazdów floty,
  • bieżąca identyfikacja usterek i alarmów oraz informowanie operatora o ich wystąpieniu.

Jak działa system eSConnect?

Funkcjonowanie eSConnect oparte jest o dedykowane komputery, które są standardowym elementem wyposażenia wszystkich bateryjnych autobusów Solarisa. Dane są przechowywane zarówno lokalnie, jak i część danych przekazywana jest bezpośrednio, w czasie rzeczywistym, na serwery producenta. Przede wszystkim, w trosce o maksymalne bezpieczeństwo i zachowanie poufności, wszystkie zebrane informacje są przetwarzane, analizowane oraz archiwizowane wyłącznie przez firmę Solaris. Po podłączeniu swoich pojazdów do systemu eSConnect, przewoźnik uzyskuje dostęp do panelu użytkownika, który w przystępny sposób i w czasie rzeczywistym wyświetla informacje, dotyczące jego floty. Niewątpliwie system eSConnect to niezwykle elastyczne rozwiązanie, z którego można korzystać na dowolnym komputerze lub urządzeniu mobilnym. Jedynym wymaganiem jest dostęp do Internetu.

Zintegrowane zarządzanie flotą

Obecnie eSConnect umożliwia monitoring autobusów bateryjnych. Jednak nieustanne prace zespołu ekspertów Solaris nad rozwojem systemu, pozwalają wierzyć, że już wkrótce możliwości zdalnej diagnozy eSConnect zostaną rozszerzone o inne rodzaje napędów, takie jak Diesel i CNG oraz trolejbusy. Umożliwi to monitorowanie wszystkich rodzajów pojazdów marki Solaris w ramach jednego systemu. Podstawowym zadanie eSConnect jest zapewnienie przewoźnikowi wsparcia w sprawnym zarządzaniu swoją flotą. W tym celu firma Solaris zadbała o zapewnienie możliwości integracji eSConnect z innymi systemami monitoringu i zarządzania flotą, wykorzystywanymi przez przewoźnika.

System zarządzania flotą eSConnect

System eSConnect – dlaczego warto?

Warto zaznaczyć, że eSConnect to system tworzony i rozwijany przez firmę, która jest producentem autobusów. W przeciwieństwie do rozwiązań oferowanych przez inne firmy, Solaris dostarcza znacznie więcej niż jedynie gotowe oprogramowanie. Takie rozwiązanie zapewnia najwyższą wiarygodność danych oraz zdalny dostęp pracowników Solarisa do informacji diagnostycznych. Kompleksowy charakter usług powala przyspieszyć pomoc serwisową. Przewoźnik nie ponosi dodatkowych kosztów, związanych z instalacją urządzeń gromadzących i przesyłających dane. Co więcej, przewoźnik może zintegrować różne systemy w celu maksymalizacji korzyści.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies

W celu prawidłowego świadczenia usług, Solaris Bus & Coach sp. z o.o. korzysta z informacji zamieszczanych na urządzeniach końcowych użytkowników (plików cookies).
Więcej informacji na ten temat znajduje się w naszej Polityce prywatności.