trolejbusy
Trollino

Trolejbusy Trollino

Jak działają trolejbusy? Trollino to nazwa rodziny niezwykle popularnych w Europie, niskopodłogowych trolejbusów. Są to ciche pojazdy, które nie emitują żadnych emisji w miejscu użytkowania.

Trolejbusy są napędzane energią elektryczną dostarczaną, podobnie jak w przypadku tramwajów, z sieci trakcyjnej, nie potrzebują jednak szyn do poruszania się po drodze. Dostępne są również wersje trolejbusów hybrydowych, wyposażone w dodatkowe zasobniki energii w postaci baterii lub superkondensatorów. System In-Motion-Charging umożliwia jazdę bez przyłączenia do sieci trakcyjnej.

Solaris oferuje także modele wyposażone w wodorowe ogniwo paliwowe zwiększające zasięg jazdy poza trakcją. Są to pierwsze tego typu pojazdy w Europie. Baterie są ładowane w pojazdach podczas jazdy przez ogniwo paliwowe. Umożliwia to poruszanie się trolejbusów bez przyłączenia do sieci trakcyjnej na dystansie nawet do 100 km.

trolejbusy

Jak działają trolejbusy Solarisa?

Trollino dysponują możliwością zwracania energii elektrycznej produkowanej podczas hamowania z powrotem do sieci trakcyjnej. Ze względu na większe przyspieszenie i wynikające z tego szybsze poruszanie się w centrach miast, mają przewagę nad autobusami. Jednocześnie są znacznie cichsze i tańsze w budowie od tramwajów. Cechują je bardziej elastyczne możliwości mobilne, dzięki dopuszczalnemu wychyłowi odbieraków prądowych wynoszącemu 2 do 3 metrów. Z kolei podwójna izolacja konstrukcji zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo pasażerów.  

trolejbusy
Solaris Trollino 24 poruszający się po sieci trakcyjnej.

Rodzina Trollino

Rodzina autobusów Trollino to modele o różnych długościach: 12 metrów, 18 metrów i 24 metry. Trolejbusy Solarisa idealnie dopasowują się do specyfiki rozmaitych miast – klimatu, charakterystyki ruchu miejskiego, obłożenia linii, a nawet ukształtowania terenu, dzięki szerokiej gamie możliwości w zakresie długości pojazdu, silnika, pojemności baterii, czy też rodzaju podłączenia do sieci trakcyjnej. Niewielki wpływ na środowisko, sprawdzona technologia, niższe koszty rozwoju infrastruktury oraz cicha i komfortowa jazda dają wszechstronne możliwości użytkowania trolejbusów i czynią z nich obecnie istotny element w transformacji transportu miejskiego na bardziej przyjazny dla środowiska i mieszkańców.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies

W celu prawidłowego świadczenia usług, Solaris Bus & Coach sp. z o.o. korzysta z informacji zamieszczanych na urządzeniach końcowych użytkowników (plików cookies).
Więcej informacji na ten temat znajduje się w naszej Polityce prywatności.